Biyo-plastik kasa ile Fossil Solar saat tanıtıldı !!!

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0
Amerikalı moda tasarımcısı ve üreticisi Fossil , First Fossil Solar Watch adlı yeni bir dizi çevre dostu sürdürülebilir saatler başlattı .
Biyo-plastik kasa ile Fossil Solar saat tanıtıldı !!!

İlginç olan, saatin çevresel sürdürülebilirliği destekleyen malzemelerden yapılmış olması ve güneş ışığından dönüştürülen enerjiyi kullanmasıdır. İlginç değil mi?

Şirket ayrıca saatin 2025 yılına kadar kendi 'gezegen yanlısı kriterlerini' karşılamaya yönelik çabaların bir parçası olduğunu söylüyor. Bu, şirketin tüm ürünlerinin sürdürülebilirlik onaylı en az bir malzeme içermesini beklediği anlamına geliyor.

 

Fosil Güneş saati - Tasarım

Tasarımından bahsetmişken, kontrastlı siyah kadranında beyaz eller ve işaretler ve sağ kenarda tek bir dönen taç ile oldukça basit ama çekici görünümlü yuvarlak bir analog saat. Güneşin altında görünür kılan mükemmel bir kontrast yaratmaya yardımcı olur.

Kasanın etrafındaki saatin çerçevesi, güneş enerjisini şarj edilebilir pilinde depolanan elektrik enerjisine dönüştüren bir güneş pili içerdiğinden güneş paneli gibi davranır.Ayrıca, davanın kendisinin kısmen, fosil saatinin yapısını kısmen biyoplastik yapan hint yağından yapıldığı gerçeği. Buradaki hareket, tam şarjla dört aylık bir pil ömrü ile güneş enerjisiyle de çalışıyor.

Buna ek olarak, saatin gelen ambalajı tamamen kartondur ve kutu veya geri dönüşüm için ekran saklama alanı olarak kalmanızı sağlar.

 

Benzer Yazılar
Yorumlar
Misafir olarak yorum yapıyorsun. Dilersen emrecin.com hesabın ile giriş yaparak yorumları kendi adın ile yapabilirsin. Giriş Yap veya Üye Ol