Japon'ya, 2030 yılına kadar 6G lansmanını hedefliyor

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0
Nikkei'nin yakın tarihli bir raporu, Japonya'nın 2030 yılına kadar 5G'den 10 kat daha hızlı iletişim hızlarına ulaşan “5G sonrası” (6G) teknolojisi için kapsamlı bir strateji planlamaya başladığını belirtti. Japonya'nın en büyük taşıyıcısı NTT Docomo, şu anda bir strateji geliştirmeye başladı.
Japon'ya, 2030 yılına kadar 6G lansmanını hedefliyor

Mobil operatör Cuma günü, 5G evrimi ve 6G iletişim teknolojisi hakkındaki görüşlerini özetleyen beyaz bir rapor yayınladı ve mobil iletişim sistemlerinin tipik olarak yaklaşık on yıllık bir süre içinde bir sonraki nesle evrildiğine dikkat çekti.

Rapor, ilgili teknik kavramlara ve gelişen 5G ve yeni 6G iletişim teknolojilerinin beklenen çeşitli kullanım durumlarının yanı sıra teknoloji ve performans hedeflerinin bileşenlerine değiniyor.

2010 yılında 5G araştırmasına başlayan Docomo, yaptığı açıklamada, çeşitli paydaşlarla birlikte hükümet, sanayi ve akademi arasındaki işbirliğini geliştireceğini söyledi. Mobil iletişimin daha da gelişmesini sağlamak için teknolojisini araştırmaya ve geliştirmeye devam edeceğini söyledi. Odak alanları arasında terahertz frekansları dahil öncü yeni frekans bantları ve ultra düşük enerji ve ultra düşük maliyetli iletişim geliştirilmesi yer alıyor.

Japonya'nın daha önceki bildirisi, ülkenin 6G'nin araştırma ve geliştirilmesine 2.03 milyar dolar yatırım yapacağını da detaylandırdı. 5G teknolojisi açısından dünyanın göreceğinden 10 kat daha hızlı bir hız sağlaması bekleniyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2020/01/24/japans-ntt-docomo-targets-6g-launch-by-2030/
Benzer Yazılar
Yorumlar
Misafir olarak yorum yapıyorsun. Dilersen emrecin.com hesabın ile giriş yaparak yorumları kendi adın ile yapabilirsin. Giriş Yap veya Üye Ol