Whatsapp'ın Android Beta sürümünde silinen mesajlar özelliği, Bakın nasıl çalışıyor

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0
WhatsApp Kaybolan Mesajlar özelliği, ön ekli bir süreden sonra mesajları otomatik olarak silecek
Whatsapp'ın Android Beta sürümünde silinen mesajlar özelliği, Bakın nasıl çalışıyor

WhatsApp Kaybolan Mesajlar özelliği uzun süredir  geliştirilmektedir . Adından da anlaşılacağı gibi, önceden eklenmiş bir süreden sonra iletileri otomatik olarak siler. Özellik, WhatsApp tracker WABetaInfo tarafından keşfedildiği gibi en son Android beta V2.20.83 ve 2.20.84 sürümlerinde bir kez daha tespit edildi . Şirket, en son ekran görüntülerine göre adı “mesajları silmek için kaybolan mesajlar” dan değiştirmeye karar vermiş gibi görünüyor. Aşağıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, zamanlayıcı bir saat, bir gün, bir hafta, bir ay veya bir yıl arasında ayarlanabilir. Ancak, varsayılan olarak devre dışıdır ve beta kullanıcıları henüz etkinleştiremez.

Daha önceki raporlar, özelliğin yalnızca başlangıçta özel grup sohbetleri için kullanılabileceğini ve yöneticilerin bunu grup ayarlarından etkinleştirebileceğini / devre dışı bırakabileceğini önerdi . Bu, gruptaki kişilerin kendi mesajlarını silmesine olanak tanıyan mevcut mesaj silme özelliğine ek olarak gelir. Mesajların Kaybolması özelliğinin ne zaman herkese sunulacağını tam olarak bilmesek de, geliştirmenin son aşamalarda olabileceğini ima ediyor.

Ayrı olarak, WhatsApp kısa bir süre önce birkaç ay boyunca test ettikten sonra Android ve iOS için Dark Mode'u yayınladı . Bu özellik Android 10 ve iOS 13'te sistem genelindeki karanlık moda doğal bir uzantısıdır. Sistem ayarlarına göre otomatik olarak etkinleştirilir / devre dışı bırakılır. Android için, WhatsApp karanlık teması tamamen siyah değil, bunun yerine  koyu mavi bir ton, iOS kullanıcıları ise saf siyah bir arka plan görecek.

Benzer Yazılar
Yorumlar
Misafir olarak yorum yapıyorsun. Dilersen emrecin.com hesabın ile giriş yaparak yorumları kendi adın ile yapabilirsin. Giriş Yap veya Üye Ol