Xiaomi, Üstünde Katlanabilir bir ekrana sahip tuhaf bir Flip kameralı akıllı telefonun patentini aldı

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0
Şirketler tasarım, teknoloji ve markalama gibi çok çeşitli şeyleri patentliyorlar. Xiaomi bu konuda yabancı değil. Son zamanlarda, şirket tuhaf bir flip kamera mekanizması ile bir akıllı telefon patent tasarımı verildi.
Xiaomi, Üstünde Katlanabilir bir ekrana sahip tuhaf bir Flip kameralı akıllı telefonun patentini aldı

Akıllı telefon OEM'leri, ürünlerinde tam ekran görüntü elde etmek için garip fikirlerle geliyor. Şu an itibariyle çentikli, delikli, pop-up'lı, flip-up'lı ve kaydırıcılı telefonlar gördük. Yarının akıllı telefon endüstrisinde bizi masaya ne getirdiğine emin değiliz. Neyse ki, Xiaomi'nin esnek bir ekran içeren bu garip flip kamera mekanizması gibi patentleri için başvurduklarında bu tasarımları hayal edebiliyoruz.

Görüntülerden görebileceğiniz gibi, ASUS 6Z ve Galaxy A80'in aksine , Xiaomi'nin flip kamera tasarımı esnek bir ekran içerecek. Eski telefonlarda, sadece kamera modülü mekanik parçaların yardımıyla yukarı aşağı hareket eder. Xiaomi tasarımında ise, kameralar delikler gibi ekrana gömülü ve ekranın kendisi katlanabilir bir akıllı telefon gibi dönüyor.

Arkadayken ekran, şirket tarafından Mi Mix Alpha surround ekran akıllı telefonunda gösterildiği gibi kamera vizörü, bildirim paneli veya konsept özellikleri için kullanılabilir . Ekranın kamera kısmı yukarı çevrilmişken, telefonun arkası temiz kalır. Bununla birlikte, tasarım, sağ tarafta ses rock'larını ve güç tuşunu, sol tarafta AI asistanını aramak için ayrılmış tuşu ve altta USB C Tipi bağlantı noktasını ve hoparlör ızgaralarını gösterir. Bir parmak izi okuyucusu belirtisi olmadığından, ekranın altında olduğunu varsayabiliriz.

Her neyse, Xiaomi'nin bu tuhaf flip kamera ekran tasarımı ile ticari bir akıllı telefon başlatmasını garanti edemeyiz. Belki de, bu tasarım ışığı daha önce diğer birçok tasarım patenti gibi bitmiş bir ürün olarak görmeyecektir.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2020/03/17/xiaomi-patents-a-bizarre-flip-camera-smartphone-with-a-foldable-display-on-top/
Benzer Yazılar
Yorumlar
Misafir olarak yorum yapıyorsun. Dilersen emrecin.com hesabın ile giriş yaparak yorumları kendi adın ile yapabilirsin. Giriş Yap veya Üye Ol