Yeni MacBook Air, Hindistan'da 2x depolama ve geliştirilmiş klavye ile piyasaya sürüldü: Fiyat, özellikler

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0
Yeni MacBook Air, Hindistan'da 2x depolama ve geliştirilmiş klavye ile piyasaya sürüldü: Fiyat, özellikler

“Yeni 2020 MacBook Air şimdi 256GB depolama alanında başlıyor ve MacBook Pro modeli gibi gelişmiş bir Magic Keyboard içeriyor”

Apple  , iPad Pro 2020 ile birlikte en yeni MacBook Air modelini piyasaya sürdü . MacBook Air 2020 modeli, önceki nesil modele kıyasla gelişmiş bir performans ve iki kat daha fazla depolama alanına sahiptir. Ayrıca , 16 inç MacBook Pro gibi Sihirli Klavye olarak adlandırılan yeni makas anahtarı klavyesine sahiptir . Apple, yeni MacBook Air'in 13 inç Retina ekran, giriş için Touch ID, geniş bir izleme dörtgeni ve gün boyu pil ömrü sunduğunu söylüyor. Yeni MacBook Air , 3.8 GHz'e kadar Turbo Boost hızlarına sahip 1.2GHz Core i7 dört çekirdeğe kadar en yeni 10. nesil Intel Core Ice Lake işlemcilerini sunuyor . Bununla birlikte, Apple India web sitesi Core i7 SKU'yu listelemedi ve MacBook Air, ülkede 1.5GHz 10. nesil Intel Core i5 dört çekirdekli işlemci ile öne çıkıyor. Core i7 varyantının daha sonraki bir tarihte Hindistan'da piyasaya sürülmesi mümkündür.

Hindistan'da MacBook Air 2020 model fiyatı 

Hindistan'daki 2020 MacBook Air fiyatı 92.990 Rs'den başlıyor. Hindistan'daki tüm SKU'ların fiyatları henüz açıklanmadı, ancak önümüzdeki günlerde Apple Hindistan web sitesinde listelenmesi gerekiyor. Yeni MacBook Air'i satın almak, kullanıcılara bir yıllık Apple TV Plus aboneliği de kazandıracak.

MacBook Air 2020 model özellikleri

Yeni MacBook Air, 2018 modeliyle aynı tasarımı koruyor ve 16:10 en boy oranına ve True Tone renk ayarına sahip 13.3 inç Retina ekran eşlik ediyor. Thunderbolt 3 desteği ile yeni MacBook Air, küçük ama önemli bir yükseltme olan 6K çözünürlüğe kadar harici ekranları destekleyebilir.

Yeni MacBook Air, 10. nesil Intel Core Ice Lake işlemcilerini tanıttı. Ayrıca, 8GB'a kadar RAM ile güncellenmiş, daha hızlı LPDDR4X bellek standardını alır. Daha da önemlisi, temel depolama varyantı olarak 256GB SSD sunuyor ve bu da önceki depolamada temel depolamayı 128GB'dan iki katına çıkarıyor. Diğer büyük vurgu, geçen yılın sonunda 16 inç MacBook Pro tarafından sunulan yeni makas anahtarı değiştirme mekanizmasını getiren MacBook Air'deki yeni Magic klavyenin sunulması. 10. nesil işlemcilerin varlığı, entegre grafik yongasını da öncekinden daha iyi performans sunacak Intel Iris Plus'a yükseltti.

Apple ayrıca, önceki modelden iki kat daha fazla depolama alanına sahip olan Hindistan'daki Mac Mini'yi de güncelledi. Yeni Mac Mini, dört çekirdekli, 3.6GHz Core i3 veya hexa çekirdekli, 3GHz Core i5 işlemcilerin yanı sıra 8GB DDR4 RAM ve Rs 74.900 ve Rs 1'de fiyatlandırılan 256GB ile 512GB SSD arasında depolama seçenekleri, Sırasıyla 05.900.

Benzer Yazılar
Yorumlar
Misafir olarak yorum yapıyorsun. Dilersen emrecin.com hesabın ile giriş yaparak yorumları kendi adın ile yapabilirsin. Giriş Yap veya Üye Ol